Fundacja "Medyk"

Serwis: astma.edu.pl
Realizacja: maj 2006
Adres: www.astma.edu.pl

Internetowy serwis edukacyjny www.astma.edu.pl doczekał się nowej wizualizacji. Specjaliści z agencji Media Vision stworzyli nowoczesny i unikalny layout serwisu, który w jeszcze lepszy sposób trafia do grupy docelowej. Celem uruchomienia serwisu www.astma.edu.pl jest stworzenie długofalowego programu edukacyjnego dla odbiorców w różnym wieku, zmagających się lub mających bliski kontakt z alergią. Serwis ten pełni dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze zachęca do poddawania się badaniom mającym na celu ewentualną diagnozę alergii, a z drugiej strony przekazuje liczne i istotne informacje dla alergików. Stosowanie się do tych zaleceń bezpośrednio wpłynie na poprawę ich samopoczucia.


Strona główna innowacyjnego projektu internetowego www.astma.edu.pl

Coraz bardziej powszechny dostęp do Internetu a zarazem szybszy rozwój chorób cywilizacyjnych stwarza konieczność uruchomienia efektywnych programów edukacyjnych w oparciu o technologie internetowe. Do takich chorób należy zapewne zaliczyć różnego rodzaju schorzenia alergiczne. Zawartość merytoryczna tego typu wortali powinna być konsultowana z lekarzami specjalistami, a oprawa graficzna i nawigacja strony powinny zachęcać do gruntownej lektury zamieszczonych tam wiadomości. Właśnie takie założenia spełnia innowacyjny projekt www.astma.edu.pl

Założenia

 1. Stworzenie wiodącego i rozpoznawalnego w Internecie serwisu o tematyce związanej z alergią.
 2. Edukacja użytkowników o schorzeniach alergicznych, katarze siennym oraz o metodach leczenia i zwalczania dolegliwości.
 3. Uświadamianie użytkowników o konieczności poddawania się badaniom profilaktycznym pod kątem alergii i astmy.
 4. Wysoka oglądalność serwisu.
 5. Umacnianie pozycji serwisu w wyszukiwarkach internetowych.

Narzędzia realizacji projektu

 1. Stworzenie unikatowego i oryginalnego serwisu www.astma.edu.pl , którego nazwa odpowiada tematyce serwisu (astma jako konsekwencja braku leczenia alergii)
 2. Kreacja chwytliwej i łatwej do zapamiętania nazwy wortalu.
 3. Przyciągnięcie nowych użytkowników poprzez prezentowanie najnowszych i wyczerpujących informacji.
 4. Stworzenie bogatego artystycznie designu połączonego z wysokiej jakości grafiką i animacją.
 5. Wprowadzenie serwisu pyłkowego on line, który na bieżąco informuje użytkowników serwisu o aktualnie występujących stężeniach pylenia roślin.
 6. Edukacja dzieci za pomocą elementów dostępnych w specjalnie dla nich opracowanej sekcji serwisu (tapety, wygaszacze, gry edukacyjne itp.)
 7. Możliwość uzyskania porady on line od lekarza specjalisty.

O serwisie
Wortal www.astma.edu.pl stworzono z myślą o wszystkich użytkownikach cierpiących z powodu alergii lub mających bliską osobę zmagającą się z uczuleniami różnego typu. Wiele osób podejrzewających u siebie początki alergii może również uzyskać niezbędne informacje, które przyczynią się do wstępnej diagnozy jeszcze przed obowiązkową konsultacją medyczną.

Specjaliści z agencji Media Vision zastosowali szereg istotnych i nowatorskich rozwiązań informatycznych zachęcających do regularnych odwiedzin strony. Takie działania bezpośrednio wpływają na edukacje użytkowników serwisu z zakresu schorzeń alergicznych.

Użytkownicy strony www.astma.edu.pl z pewnością docenią rodzinny i przyjazny charakter tego projektu, który sprawia, że starannie dobrane informacje zaprezentowano w sposób idealnie dobrany do każdej z grup wiekowych. W tym miejscu warto wspomnieć o dziale specjalnie przygotowanym dla najmłodszych użytkowników tego serwisu. To właśnie za pomocą elementów takich jak tapety, wygaszacze ekranu czy gry edukacyjne, dzieci zapoznają się z wiadomościami na temat alergii w przystępnej dla nich formie.

Internauci odwiedzający serwis www.astma.edu.pl mają do dyspozycji prawdziwe kompendium wiedzy na temat schorzeń alergicznych i zagadnień bezpośrednio z tym związanych. Do jednego z najważniejszych mechanizmów należy zaliczyć serwis pyłkowy, gdzie użytkownicy na bieżąco są informowani o aktualnych komunikatach pyleń. Sekcja ta jest szczegółowo dopracowana, bowiem istnieje możliwość wyboru konkretnego, interesującego nas obszaru kraju, uzyskania informacji o stopniu nasilenia pylenia i jego tendencji.


Profesjonalny serwis pyłkowy witryny www.astma.edu.pl

Dla wszystkich zdiagnozowanych przez lekarzy pacjentów wart polecenia jest dział o nazwie "Leki przeciwastmatyczne". Przedstawiono tam wyczerpujące informacje o typach i przeznaczeniu leków stosowanych przy leczeniu astmy i alergii. Sekcje zawierające największą bazę informacji to z pewnością te o nazwach "Kompendium wiedzy" oraz "FAQ". Po analizie zawartych tam wiadomości wiedza wszystkich odwiedzających serwis będzie obszerniejsza. Jednak w razie dalszych wątpliwości zawsze można liczyć na uzyskanie odpowiedzi od lekarza specjalisty za pomocą formularza "on line".

Do innych wyróżniających ten serwis elementów należy zaliczyć "Kalendarz pyleń", który obrazowo i szczegółowo prezentuje okres występowania pyleń najbardziej popularnych roślin.


Kalendarz pyleń serwisu www.astma.edu.pl

Innym nowatorskim rozwiązaniem, które pozwala na określenia ryzyka dotyczącego możliwości zachorowania na astmę jest mechanizm o nazwie ?Test kontroli astmy?. Za jego pomocą Internauci odpowiadają na kluczowe pytania a na tej podstawie zostaje określone ryzyko zagrożenia astmą.

Serwis www.astma.edu.pl to wybitny projekt internetowy o charakterze edukacyjnym. Profesjonalne opracowanie wszystkich mechanizmów tego serwisu z pewnością przyniesie zamierzone rezultaty, których efektem będzie coraz większa liczba odwiedzin. Bogata i doskonale wyselekcjonowana zawartość merytoryczna tego wortalu znacząco wpłynie na szerzenie wiedzy związanej z alergią i astmą wśród Polaków.

Uruchomienie serwisu nastąpiło w maju 2006r., a jego twórcą jest agencja Media Vision.

Zadania Media Vision Sp. z o.o.

 • Przeprowadzenie analizy określającej potrzeby klienta
 • Opracowanie graficzne serwisu (design)
 • Stworzenie struktury nawigacji
 • Implementacja interaktywnych mechanizmów zwiększających łatwość dostępu do informacji oraz atrakcyjność serwisu
 • Testy i wdrożenie serwisu
 • Dostarczenie informacji o aktywnościach użytkowników (serwer statystyczny),
 • Przetwarzanie danych osobowych