GlaxoSmithKline Commercial Sp. z o.o.

Serwis: www.malaria.com.pl
Realizacja: sierpień 2006
Adres: www.malaria.com.pl

Celem uruchomienia nowego serwisu www.malaria.com.pl jest zbudowanie programu edukacyjnego dla wszystkich tych, którzy planują wyjazd do regionów o podwyższonym ryzyku zapadnięcia na choroby tropikalne. Program obejmuje edukacje z zakresu profilaktyki malarii oraz wszelkich innych zagadnień z tym związanych.


Strona główna efektownego projektu internetowego www.malaria.com.pl

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się wyjazdy w odległe i egzotyczne zakątki naszego globu. Brak doświadczenia turystów przy tego typu wyjazdach oraz wciąż niewystarczająca liczba wiadomości przekazywanych przez pracowników biur podróży mogą sprawić, że wspomnienia z wakacji nie będą tymi wymarzonymi.

Dlatego autorzy strony www.malaria.com.pl postanowili zaprezentować szereg niezbędnych informacji, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia wiedzy w tej niezwykle istotnej dziedzinie. Warto wspomnieć, iż serwis ten jest kolejnym po www.szczepienia.pl wortalem edukacyjnym podnoszącym zasób wiadomości niezbędnych przy planowaniu podróży do regionów zagrożonych występowaniem poważnych chorób.

Założenia

 1. Stworzenie serwisu rozpoznawalnego w Internecie.
 2. Edukacja użytkowników serwisu z zakresu malarii oraz innych chorób tropikalnych.
 3. Promocja leku zapobiegającego zachorowanie na malarię o nazwie "Malarone".
 4. Budowanie bazy danych lojalnych użytkowników oraz dążenie do ciągłego podwyższania ich liczby.
 5. Wysoka oglądalność serwisu.
 6. Umacnianie pozycji serwisu w wyszukiwarkach internetowych.
 7. Stworzenie kanału komunikacji pomiędzy użytkownikami a firmą GSK.

Narzędzia realizacji projektu

 1. Stworzenie nowoczesnego i profesjonalnego serwisu www.malaria.com.pl , którego nazwa odpowiada tematyce serwisu.
 2. Wykonanie oraz wdrożenie licznych animacji Flash do serwisu.
 3. Stosowanie zróżnicowanych narzędzi komunikacyjnych pozwalających pielęgnować więzi pomiędzy firmą(marką) a odbiorcą(użytkownikiem).
 4. Staranne wyselekcjonowanie grupy docelowej.
 5. Zwiększenie skutecznego przekazu informacji zawartych w serwisie za pomocą dynamicznych animacji.

O serwisie
Wortal www.malaria.com.pl dedykowany jest przede wszystkim osobom planującym podróże do licznych, pięknych zakątków świata, niepozbawionych jednak zagrożeń wynikających z możliwości zapadnięcia na choroby tropikalne. Uważnie studiując specjalnie wyselekcjonowane informacje, Internauci dowiedzą się: jak ustrzec się przed zachorowaniem na malarię, co zrobić w przypadku podejrzenia zapadnięcia na tę groĽną chorobę, czy też gdzie znaleĽć najbliższą poradnię specjalistyczną.

Lekarze mają do dyspozycji specjalnie stworzoną sekcje serwisu dostępną tylko po wcześniejszej rejestracji i logowaniu. Mogą tam znaleĽć wiadomości z zakresu chorób tropikalnych oraz poznać zalety nowoczesnego produktu "Malarone".

W serwisie zastosowano starannie dopracowany design, aby trafiał do grupy docelowej. Wdrożenie licznych, dynamicznych animacji Flash, bezpośrednio wpływa na poprawny odbiór prezentowanych wiadomości.

Trzeba przyznać, że Internauci odwiedzający adres www.malaria.com.pl będą już od pierwszych chwil zaciekawieni tym nowym i wyróżniającym się projektem. Na taki stan rzeczy z pewnością wpływają efektownie zaprojektowane elementy graficzne wortalu, intuicyjna nawigacja czy choćby flagowe sekcje serwisu prezentowane w prawej szpalcie.

Do dyspozycji użytkowników serwisu przeznaczono wiele działów zawierających niezbędne i wyczerpujące informacje z zakresu malarii. Ich lekturę warto zacząć od podstrony "Wszystko o malarii". Właśnie w tym miejscu można zapoznać się ze wszelkimi istotnymi informacjami dotyczącymi tego ciężkiego schorzenia. Dział ten podzielono na Klasyfikacje przypadków malarii oraz Malarię w ¦wiecie, Europie i w Polsce.

Jedną z czynności koniecznych przy planowaniu kolejnej, dalekiej eskapady jest zapoznanie się ze specjalnie opracowaną mapą niebezpiecznych dla zdrowia regionów. Właśnie taka efektowna animacja zwróci uwagę na wszelkie niebezpieczne dla zdrowia regiony, które wymagają od podróżników specyficznej wiedzy z zakresu chorób tropikalnych.

Dzięki działowi "Profilaktyka" Internauci uzyskają wiadomości, które będą nieocenione w czasie wypoczynku w miejscach szczególnie narażonych na występowanie malarii. Właśnie tam użytkownicy znajdą wiadomości w pigułce na temat zapobiegania zapadnięciu na poważne choroby tropikalne. Czasem nawet taka minimalna świadomość może zdecydować o tym czy będziemy cieszyć się zdrowiem zarówno w podróży jak i po powrocie do domu.

Innym ważnym miejscem witryny jest zakładka "ZnajdĽ poradnię". Dzięki niej można szybko i precyzyjnie odnaleĽć najbliższą poradnie specjalistyczną i uzyskać tam odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wszyscy ci, którzy chcieliby uzyskać wyczerpujące informacje z zakresu chorób tropikalnych powinni koniecznie skorzystać z formularza "Lekarz radzi". Tam można zadać pytanie ekspertowi w dziedzinie chorób zakaĽnych medycyny morskiej i chorób tropikalnych, za pomocą mechanizmu on line.

Dla amatorów nurkowania przygotowano specjalną podstronę, która może okazać się pomocna przy planowaniu kolejnej, niezwykle emocjonującej wyprawy.

Serwis www.malaria.com.pl z pewnością spełnia swoją funkcje edukacyjną uświadamiając polskie społeczeństwo w zakresie profilaktyki chorób tropikalnych. Niewystarczające przygotowanie klientów przez biura podróży pod kątem występujących zagrożeń zdrowotnych jak i nieliczne publikacje internetowe czy prasowe na ten temat skłaniają społeczeństwo do samodzielnego podniesienia wiedzy za pomocą serwisów tego typu.

Uruchomienie serwisu nastąpiło w sierpniu 2006r., a jego twórcą jest agencja Media Vision.

Zadania Media Vision Sp. z o.o.:

 • Przeprowadzenie analizy określającej potrzeby klienta.
 • Opracowanie graficzne serwisu (design).
 • Stworzenie struktury nawigacji.
 • Implementacja interaktywnych mechanizmów zwiększających łatwość dostępu do informacji oraz atrakcyjność serwisu.
 • Testy i wdrożenie serwisu.
 • Dostarczenie informacji o aktywnościach użytkowników (serwer statystyczny).
 • Przetwarzanie danych osobowych.